Стажування студентів в рамках проекту NAWA (Краків, Польща, 20-26.01.2020)

З 20 по 26 січня, в рамках проекту NAWA 6 студентів кафедри систем автоматизованого проектування відвідали Гірничу-металургійну Академію (AGH) імені Станіслава Сташиця у Кракові. Під час екскурсії будівлями AGH, група студентів проєкту NAWA дізналися історію AGH, відвідавши музей та декілька навчальних корпусів ВНЗ.

Зокрема, детально ознайомилися з факультетами «Мехатроніки та Роботетхніки» та «Електричної Інженерії, Автоматизації, Комп'ютерних Наук, Біомедичної Інженерії». Знайомство полягало у проведенні екскурсій лабораторіями, детальним описом та демонстрації можливостей обладнання, особливості роботи з ним.

Екскурсія лабораторією кафедри робототехніки.

Сучасні ЧПК станції з різними технологіями обробки великої кількісті матеріалів, високоточні 3D принтери та сканери, автоматизовані та повністю роботизовані з надзвичайно широким спектром можливостей для дослідів та роботи, шумопоглинаючі кімнати - справді не залишили байдужого жодного з студентів-учасників проекту NAWA.

Демонстрація моделей, які виготовлено на 3д принтері.
Модель черепа надрукована на 3д принтері.
Екскурсія в звуковідбиваючій кімнаті.

Також, студенти мали унікальну можливість побачити зсередини теплову електростанцію «Zofiówka», що знаходиться за 65 км на південь від міста Катовіце. Керівництво електростанції провело екскурсію по території, машинним залах, детально розказали принципи роботи головних конструктивних елементів, фільтрацію паливних відходів, тощо. Під час зустрічі керівництво електростанції, компанії «PGiNG», ректорат ВНЗ AGH та делегація кафедри САП НУЛП обговорили різні проекти та обмінялися думками з приводу ключових питань співпраці.

Обговорення на електростанції відносно забруднення повітря та впливу мережі 5G.
Екскурсія на електростанції.

Згодом спілкування продовжили вже у менш формальній обстановці за обідом у мальовничій місцевості Ястшембе-Здруй.

Екскурсія в готелі-замку Pałac Borynia (Польща, м. Ястшембє-Здруй).

Вільний час студенти-учасники проєкту NAWA присвятили оглядинам чудового міста Кракова, відвідали Вавельський замок, безліч музеїв, знайомилися з місцевою культурою.

Відгук студента гр. КН-306 Юліана Сало:

Я надзвичайно вдячний кафедрі САПр та проекту NAWA за надану можливість бути її учасником, за отриманий досвід та цікаво проведений час. Під час перебування на тепловій електростанції ми дізнались про переваги та недоліки мережі 5G від презентації Михайла Васильовича Лобура, а представники PGNiG розповіли, як функціонує їхня станція та про проблеми із забрудненням повітря. Потім нас провели по електростанції, де показали один із блоків зсередини та систему охолодження. Сподіваюся на подальшу співпрацю.

Відгук студентки гр. КН-304 Муць Ірини:

Ми провели в Кракові дуже цікавий тиждень. Нам зробили екскурсію одним з найкращих університетів Польщі - гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташиця. Розказали про спеціальності та можливості, які відкриті для студентів академії, показали високотехнологічні лабораторії і вироби талановитих студентів. Також ми відвідали конференцію «Інформаційні технології, автоматизація, енергетика - нова ера в якості енергії» та змогли на власні очі побачити ТЕС "Zofiówka" зсередини. А у вільний час ми багато гуляти у Кракові та побували в багатьох цікавих музеях міста. Це була надзвичайно захоплива подорож.

Відгук студентки Бойчук Олександри:

Це була надзвичайно цікава та захоплююча поїздка. Її можна умовно поділити на дві частини: знайомство з AGH та поїздка на теплову електростанцію. Всі студенти повернулися до Львова з захоплюючими враженнями. Під час поїздки, ми познайомилися та мали змогу поспілкуватися з викладачами академії та працівниками електростанції, дізналися та побачили багато нового та корисного. Це хороший досвід і мотивація навчатися та брати участь в науковій діяльності кафедри. Гірничо-металургійна академія славиться своєю історією та різноманітністю спеціальностей. Нам була проведена екскурсія, у якій ми дізнались про історію академії та найбільш захоплююче було відвідати кафедру робототехніки, під час візиту якої ми познайомились із багатьма професорами та нам були представлені вироби які робляться у їхніх навчальних лабораторіях. В музеї академії були дуже детальні макети шахт для добування руди, засоби комунікації минулого століття, кімната із експериментами.